קונטאדור: נהדר שהזנקת הג'ירו תהיה בישראל
הרוכב האגדי דיבר לקראת הג'ירו ד'איטליה שיוזנק בארץ במאי 2018: "זה מרוץ מדהים". רגב ברכה: "זכות גדולה לארח אירוע ספורטיבי בסדר הגודל הזה"
אלברטו קונטאדור (אורן בן חקון)
מאת תום נחום
18/09/2017 13:23


מרוץ האופניים השני בחשיבותו בעולם הג’ירו ד’איטליה ייערך השנה בפעם ה-101 עם שינוי אחד משמעותי, כאשר המרוץ יוזנק בישראל. בין ה-4-6 במאי 2018 בישראל בשלושה ימים שיכללו שלושה קטעי מרוץ בארץ. אגב, מדובר בפעם הראשונה בהיסטוריה שהמרוץ יוצא מגבולות אירופה.

קטע המרוץ הראשון יהיה במתכונת של מרוץ נגד השעון בירושלים. המקטע השני יהיה בין חיפה לתל אביב דרך עכו, זכרון יעקב וקיסריה וקטע המרוץ האחרון שייערך בישראל יהיה בין באר שבע לאילת שיעבור גם דרך מצפה רמון.

לכבוד המאורע, מסיבת עיתונאים חגיגית נערכה היום (שני) במלון וולדורף אסטוריה שבירושלים בהשתתפות שני רוכבי העבר המעוטרים אלברטו קונטאדור ואיבן באסו, שרת התרבות והספורט מירי רגב, שר התיירות יריב לוין וראש עיריית ירושלים ניר ברקת.

מירי רגב (אורן בן חקון)

אלברטו קונטאדור, שזכה פעמיים בטור דה פראנס, פעמיים בג’ירו ושלוש פעמים בוואלטה הספרדי, אמר: “אני חושב שזה מדהים שההזנקה של הג’ירו יוצאת מאירופה. הייתי פה ב-2012 ואני בטוח שזו תהיה הזדמנות אדירה לרוכבים ולחובבי הג’ירו שיגיעו לישראל. מדובר במרוץ מדהים, תמיד כשהשתתפתי במרוץ היה לי חיוך על הפנים, ההזנקה בישראל תהיה נהדרת עבור ענף האופניים וזוהי יריית הפתיחה של מרוצי אופניים מקצועיים מחוץ לאירופה. פרשתי לפני שבוע מרכיבה מקצוענית, אבל אני מצפה להמשיך בפעילות שלי למען ענף הרכיבה”.

איבן באסו, שזכה פעמיים בג’ירו ד’איטליה, הוסיף: “זה משהו מיוחד שהג’ירו מתחיל בישראל, ההזנקה מירושלים מחזקת עוד יותר את חשיבותו של המרוץ ואני בטוח שמדובר במשהו שיאחד בין אנשים ותרבויות. מאז שהייתי קטן חלמתי לרכב על אופניים ועכשיו זו העבודה שלי, אני בר מזל. להיות חלק כאורח של הג’ירו כאן בישראל זה כבוד גדול בשבילי. קטע המרוץ בירושלים הוא אגרסיבי למדי, זו לא התחלה קלה וזה הולך להיות מרגש”.

שרת התרבות והספורט מירי רגב ברכה: ״ברוכים הבאים לירושלים בירתנו הנצחית. ללא המעורבות של שר התיירות יריב לוין האירוע הזה לא היה יוצא לפועל. הידידות הטובה שלי עם שר הספורט האיטלקי לוקה לוטי ימשיך ויניב שותפויות נוספות בין ישראל ואיטליה בעתיד. זוהי זכות גדולה לארח אירוע ספורטיבי בסדר הגודל הזה. אני קוראת לכל אוהבי המרוץ להגיע לישראל. אני חושבת שהעובדה שהג׳ירו מגיע לישראל היא זריקת מרץ לפיתוח ענף הרכיבה בישראל״.

מירי רגב רוכבת על אופניים (אורן בן חקון)

שר התיירות יריב לוין: ״זו חוויה אדירה לארח פה אירוע בסדר הגודל הזה. אנחנו בטוחים שהאירוע הזה יהיה חוויה גם מבחינת הרוכבים והתיירים שיגיעו לכאן. ברוכים הבאים לישראל. האירוע הזה הוא מתנה ענקית למדינת ישראל״.

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת: ״זה כבוד לעיר ירושלים לארח כאן אירוע בסדר הגודל של ג׳ירו ד׳איטליה. ירושלים פתוחה לחופש דת וחופש מדת, כולם מוזמנים להגיע לכאן ולשלב בין הרכיבה לרוח ההיסטורית השוררת בירושלים, בירת הרוחניות של העולם. הספורט בירושלים מתפתח בצורה אדירה בשנים האחרונות ואני שמח על ההזדמנות הזו״.

שר הספורט האיטלקי לוקה לוטי: ״אנחנו מזניקים אירוע חשוב ומאחדים את שתי המדינות שלנו. האתגר החשוב הזה שנקרא ג׳ירו ד׳איטליה מהווה גשר בין שתי המדינות וזה לא במקרה שהג׳ירו יוזנק לראשונה מחוץ לאירופה דווקא בישראל. הספורט יכול לבנות את הגשרים בין תרבויות ודתות, ולכן משמחת אותי העובדה שהג׳ירו יוזנק בירושלים״.

 Facebook   הדפס