אש"ף למנהלי הג'ירו: תזיזו את המרוץ מירושלים
הארגון לשחרור פלסטין דורש מראשי המרוץ להזיז את פתיחת התחרות מישראל בטענה שזה חלק מהתוכנית הישראלית לנרמול הכיבוש על הפלסטינים ועל ירושלים
ג'ירו 2018 בישראל (אורן בן חקון)
מאת מערכת ONE
18/09/2017 21:11


אחרי שהוכרז היום (שני) במסיבת עיתונאים חגיגית במלון וולדורף אסטוריה שבירושלים כי הג’ירו ד’איטליה יוזנק מעיר הבירה ויקיים שלושה קטעי מרוץ בארץ ישראל, הארגון לשחרור פלסטין דרש ממארגני הג’ירו 2018 להזיז את פתיחת הטורניר מירושלים והחל להפעיל לחץ בנסיון לבטל את קיום המרוץ בארץ. הטענה העיקרית של אנשי אש”ף היא שהזנקת המרוץ בישראל היא חלק מהרצון הישראלי להפוך את הכיבוש על העם הפלסטיני לנורמטיבי. 

דובר אש”ף חאבייר אבו עיד אמר: “זה חלק מהתוכנית הישראלית לנרמל את הכיבוש על העם הפלסטיני בכלל ואת הכיבוש על ירושלים בפרט. הכיבוש כולל את הסיפוח הבלתי חוקי של ירושלים המזרחית כולל העיר העתיקה”.

ג'ירו 2018 בישראל (אורן בן חקון)

מנהל הג’ירו, מאורו וגני אמר במסע”ת במלון בירושלים: “ההיסטוריה והייחודיות של העיר ירושלים היא הסיבה שבחרנו להתחיל את המרוץ דווקא כאן”. המרוץ עתיד לצאת לדרך ב-4 במאי 2018 בירושלים, להמשיך בקטע שני בין חיפה לתל אביב וקטע שלישי שיתחיל בבאר שבע ויסתיים באילת.

בינתיים, שני רוכבי העבר המעוטרים, אלברטו קונטאדור ואיבן באסו ערכו רכיבה בירושלים אל מול חומות העיר העתיקה בצוותא עם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת ונשיא הכבוד של ‘Big Start Israel’ סילבן אדמס, שתרם רבות להגעת המרוץ לישראל. 

 Facebook   הדפס