ששון: תחושה טובה שעם שלם מביע הערכה
הג'ודאי הישראלי שזכה בזהב בטשקנט נחת ואמר: "לא ציפיתי שאצליח כל כך מהר, מחכה בקוצר רוח למטרות הבאות". מוקי שזכה גם הוא בזהב: "אני רק בהתחלה"
אורי ששון ושגיא מוקי אחרי הנחיתה (איציק בלניצקי)
מאת רועי שלם
09/10/2017 15:29


איזה שבוע עבר על הג'ודו הישראלי, בשבוע שעבר הודיעה ירדן ג׳רבי על פרישה מהענף ובסוף השבוע הנבחרת הישראלית גרפה 5 מדליות בגראנד פרי טשקנט. שגיא מוקי ואורי ששון, שזכו שניהם במדליות זהב נחתו היום (שני) בנמל התעופה בן גוריון.

ששון ששב להתחרות, לאחר שבעקבות פציעה בברכו, לא התחרה מאז שקטף את מדליית הארד בריו וחזר בגדול. תחילה הוא ניצח את אוליבואב ברבע הגמר, לאחר מכן גבר גם על בולטובוי בלטאייב האוזבקי בזכות עונשים ובגמר ניצח את יורי קרקובצקי, בזכות ווזארי, מספר שניות לפני סיום הקרב.

"לא ציפיתי שאצליח כל כך מהר"

הג’ודאי, ששון, נחת ואמר: ״לא ציפיתי שאצליח כל כך מהר אף על פי שראיתי את המתחרים וידעתי שאני יכול לעשות את זה. זו פתיחה מעניינת לשנה החדשה ואני מחכה בקוצר רוח למטרות הבאות. התאמנתי ועשיתי שיקום בצורה הכי טובה שיכולה להיות עם ד״ר נמרוד משיח הפיזיותרפיסט שטיפל בי וגם במוקי”.

הטירוף סביב הזכיות במדליות זהב: ״זה עושה לי תחושה טובה שעם שלם מביע את ההערכה וההתרגשות כל פעם שאנחנו עולים על המזרן ומשמיעים את ההמנון. יהיו כאלה שיגידו שזה רק גרנד פרי ולא צריך לעשות מזה סיפור כזה גדול, ברור שיש לנו מטרות הרבה יותר רציניות כמו אליפות העולם”.

אורי ששון (איציק בלניצקי)

מוקי ששב מפציעה קשה בגבו, צלח בתבילת האש הראשונה שלו במשקל החדש עד 81 ק״ג, כשגבר באיפון בסיבוב הראשון על גאגיק זקארין הרוסי, לאחר מכן, ברבע הגמר פגש הישראלי את סארופידין בולטבואב האוזבקי וגבר גם עליו באיפון. בחצי הגמר פגש את גולוזאדה האזרי והצליח לנצח ביוקו ובגמר הצליח לגבור על ניאמסורן דוגבסורן ממנגוליה בניקוד זהב.

מוקי נחת והוסיף: ״זה שנלחמנו בגראנד פרי וחזרנו אחרי כל התקופה שעברנו זה ניצחון הרבה יותר גדול מאשר לעלות על הדוכן ולשמוע את ההמנון. חזרנו שנינו מפציעה, אישית עברתי תקופה לא קלה, כאבים יום יום בעיקר אחרי ריו שעלה גם התסכול של כל התקופה. אחרי ריו קיבלתי המון אהבה מהעם, הם הביאו לי את המוטיבציה לקום כל בוקר ולחזור כמה שיותר מהר למזרן הג׳ודו. חזרתי לפני מספר חודשים, התאמנתי מאוד קשה לקראת התחרות הזאת, עליתי משקל בשביל להתחרות במשקל 81 ק״ג, זה עניין שמצריך תהליך. אני עדיין לא איפה שאני אמור להיות, אני רק בהתחלה יש לי עוד הרבה לאן להתחזק והפנים שלנו קדימה”.

שגיא מוקי נוחת בארץ (איציק בלניצקי)
 Facebook   הדפס