"האיגוד מוכן להרוס נבחרת כדי לפגוע באירה"
הבלאגן נמשך. ספורטאית הנבחרת בר שפושניקוב לא קיבלה מעמד ספורטאית מצטיינת. עורך דינה מאשים את היו"ר פלד: "משתמשים בה", "מוליכים שולל את הצבא"
אירה ויגדורצ'יק (רדאד ג'בארה)
מאת אסי ממן
14/11/2017 17:34


אין שקט לרגע באיגוד ההתעמלות בכלל ובנבחרת ההתעמלות האמנותית בפרט. מכתב ששלחו היום (שלישי) עורכי דינה של מתעמלת הנבחרת בר שפושניקוב ליו”ר האיגוד רזי פלד, עם העתקים לשרת הספורט מירי רגב, לרשות התאגידים ולחברי הנהלת האיגוד, חושף התנהלות חמורה ולכאורה על סף הפלילית על ידי האיגוד.

לפי המכתב, עליו חתומים עורכי הדין אמיר רוזנברג, אורית זילוני-קליינמן ושרון לולצ’י, שפושניקוב, חברה פעילה בנבחרת ההתעמלות האמנותית שיעדה טוקיו 2020, לא קיבלה מעמד של ספורטאית מצטיינת בצבא: “ברגעים אלה מובלת ספורטאית נבחרת ישראל בכוח ובכפייה, בהפתעה גמורה, בניגוד להבטחותיך וחובותיך כיו”ר האיגוד, לגיוס לצה”ל כספורטאית פעילה בלבד במקום כספורטאית מצטיינת, הגדרה אשר הייתה גוררת דחיית גיוס ו/או גיוס שמאפשר לה להמשיך בייצג מדינת ישראל ואיגוד ההתעמלות”.

עו"ד אמיר רוזנברג. חתום על המכתב (נעם מורנו)

ההאשמות העולות מן המכתב הן שתיים: ראשית כי פלד והאיגוד משתמשים לכאורה בשפושניקוב, בתקווה כי גיוסה, ובכך למעשה הוצאתה מן הנבחרת (האימונים דורשים בין 8 ל-12 שעות ביום), יובילו להתפטרותה של אירה ויגדורצ’יק, שכזכור באיגוד עדיין לא הוחלט מה יהיה תפקידה הבא והאם תישאר כמאמנת הנבחרת בסופו של דבר.

ההאשמה השנייה היא של דיווח כוזב לכאורה לשלטונות הצבא אודות חמש מתעמלות הנבחרת הקודמות. במכתב מואשם פלד כי החמש מוכרזות כספורטאיות מצטיינות על אף שלמעשה פרשו מספורט ואינן מתעמלות או מתחרות כלל: “חיילות אלה, שאפילו אינן ספורטאיות פעילות, מקבלות מהאיגוד באופן שוטף אישורים לצבא על קורסים, יציאות לחו”ל ועוד ‘הטבות’ שונות, שהן אינן זכאיות להן, ושהאיגוד יודע כי אינן זכאיות להן”.

נבחרת ההתעמלות (אורן בן חקון)

“בנוסף, מופיע בדיווחים שלכם כאילו הספורטאיות השתתפו בתחרויות בשנת 2017, וכאילו הן מתאמנות בת”א. למעשה, מדובר כאן במעשה מן החמורים ביותר. לצורך פגיעה בגב’ ויגדורצ’יק מוכן האיגוד להרוס את נבחרת ישראל, להוליך שולל את הצבא ואת משרד התרבות והספורט ולמסור דיווחים בלתי נכונים בעליל (בלשון המעטה)”.

לסיום, דורשים עורכי הדין את תיקון העוול באופן מיידי על ידי האיגוד ואת דיווחו המדויק והאמיתי על מנת לאפשר לשפושניקוב לקבל מעמד ספורטאית מצטיינת: “פנייה רשמית מהאיגד ואמירת האמת לצבא, תביא לפתרון מיידי”. פלד כמובן לא נשאר חייב והעביר תגובה חריפה מאוד.

רזי פלד (איציק בלניצקי)
 Facebook   הדפס