מדליסטים

שחר צוברי

 
מדליית ארד באולימפיאדת בייג'ינג 2008
 
אם יש ענף ספורט אחד שייצר הכי הרבה אלופים בישראל זה ענף השייט. אחרי שגל פרידמן הצליח להגיע הכי רחוק שיש ולזכות במדליית זהב אולימפית באתונה 2004, ירש הכישרון הצעיר שחר צוברי את מקומו כגולש הבכיר בישראל.
 
לאחר המעבר מדגם המיסטרל לניל פרייד ב-2005, הצליח צוברי, שכבר אז נחשב לכישרון בינלאומי וזכה במדליות באליפות העולם עד גיל 17 ואליפות העולם לנוער, להסתגל בצורה המהירה ביותר לשינויים שהביא איתו הדגם החדש ולהדיח את פרידמן מתואר אלוף ישראל .
 
ב-2008, אחרי שהשיג כמה תוצאות טובות בתחרויות גביע העולם וזכה במקום באולימפיאדת בייג'ינג, הצליח צוברי לזכות במדליית הארד באליפות העולם. אך זה לא היה הישג השיא של הגולש הצעיר.
 
אחרי תחרות מצוינת באתר האולימפי בצ'ינגדאו, הגיע צוברי מהמקום הרביעי בלבד לשיוט המדליות בבייג'ינג, אך התעלות שלו בשיוט האחרון, הנקרא גם שיוט המדליות, למרות זינוק בעייתי, היקנתה לו את מדליית הארד, שהיתה למדליה היחידה של המשלחת הישראלית באולימפיאדה. צוברי נכנס לחבורה מצומצת של ספורטאי על כמו יעל ארד, אריק זאבי, מיכאל קולגנוב, אורן סמדג'ה וגל פרידמן, שזכו במדליה עבור ישראל, וכל זה כשהוא בסך הכל בן 21.
 
צוברי, שגדל והתחנך באילת והחל לגלוש כבר בגיל 7 בזכות התמיכה הרבה של אביו, נכנס לאור הזרקורים כאחד הספורטאים המובילים של ישראל וכאחד שמסוגל לצבור עוד הרבה מדליות עבור המדינה באולימפיאדות הבאות.
 
הזכיה במקום השלישי באולימפיאדה לא סינוורה את צוברי שהמשיך להצליח והשלים שנתיים נהדרות כאשר זכה במדליית הזהב באליפות אירופה 2009 שנערכה בישראל ולפני כן קטף את הזהב גם בתחרות גביע העולם שנערכה בהייר.
 
האופי והנחישות שהרבה צוברי בכל תחרות בה השתתף נותנת תקוה כי בלונדון 2012 יוכל הגולש הצעיר להעניק לישראל את מדליית הזהב השניה שלה, כאשר די ברור שמדובר בספורטאי הכי הישגי שיש לישראל כיום.
מצאו אותנו גם ב-